Kdo jsme

Po papírové stránce jsme dva skautské oddíly, které ale pracují jako jeden 1. oddíl KOS Kosova Hora spadající pod skautské středisko Sedlčany. Jsme součástí celorepublikového spolku Junák – český skaut.

Oddíl sdružuje děvčata i chlapce od 5 let dle věkových kategorií.

Předškoláci a prvňáci – benjamínci – tvoří skupinku Klíšťata a pravidelně se schází na středečních schůzkách jednou za 14 dní v čase 16.00 – 17.30.

Děvčata 7-10 let – světlušky – jsou rozděleny na Modrou a Žlutou družinku a své schůzky mají v pondělí od 16.30 do 18.00.

Chlapci 7-10 let – vlčata – mají tři skupinky tzv. šestky – Oranžovou, Hnědou a Zelenou. Pravidelně se potkávají každé pondělí 16.30 – 18.00.

Skautky a skauti ve věku 11 – 15 let se schází v pátek od 17.30 do 19.00 a tvoří družiny Ostřížů, Lišáků a Medvědů.

Celoroční program oddílu nabízí kromě pravidelných schůzek jednodenní výlety, výpravy s přenocováním, kulturní i sportovní akce. Samozřejmostí je letní čtrnáctidenní stanový tábor.